...
koty

Fakty na temat zdrowia i dobrego samopoczucia kota

5/5 - (1 {opinie})
kot

Fakty na temat zdrowia i dobrego samopoczucia kota

 1. Winogrona i rodzynki, a także cebula, czosnek i szczypiorek to pokarmy niezwykle szkodliwe dla kotów. Winogrona i rodzynki mogą powodować niewydolność nerek — chociaż przyczyna tego nie jest jasna. Tymczasem cebula, czosnek i szczypiorek sieją spustoszenie w układzie pokarmowym kota i mogą powodować anemię.
 2. Koty są najbardziej aktywne o świcie i zmierzchu.
 3. Koty to wybredne stworzenia w swojej „łazienki”. Jeśli masz więcej niż jednego kota, powinieneś mieć jedną kuwetę dla każdego.
 4. Koty mogą spędzać nawet jedną trzecią godzin czuwania .
 5. Koty żyją dłużej, gdy pozostają w domu.
 6. Mruczenie kotów może być zachowaniem samouspokajającym, ponieważ wydają ten dźwięk, gdy są chore lub zmartwione, a także gdy są szczęśliwe.
 7. Koty odmawiają niesmacznego jedzenia aż do śmierci głodowej.
 8. Pomimo powszechnego przekonania, wiele kotów nie toleruje laktozy.
 9. Kotki mogą zajść w ciążę już w wieku 4 miesięcy !
 10. Jeśli Twój kot będzie aktywny w ciągu dnia , będzie lepiej spał w nocy. Jeśli nie karmisz kota za darmo, możesz również pomóc mu dobrze się wyspać, zapewniając mu obfity wieczorny posiłek .
 11. Uważa się, że kocimiętka wywołuje u kotów efekt podobny do LSD lub marihuany. Nepetalakton – substancja chemiczna zawarta w kocimiętce, która może doprowadzić kota do szaleństwa – zanika w ciągu 15 minut i nie wynurzy się ponownie przez kilka godzin, nawet jeśli Twój kot pozostaje w zasięgu wąchania.
 12. Kocięta można spryskać lub wykastrować, gdy mają zaledwie osiem tygodni. Jeśli to możliwe, zabiegi te powinny być wykonywane w ciągu pierwszych 5 miesięcy życia Twojego kota.

1 thought on “Fakty na temat zdrowia i dobrego samopoczucia kota”

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Shopping Cart
English EN German DE Polish PL
×
Optimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.