czarny psiak

Fakty dotyczące naszych psów

5/5 - (2 {opinie})

1. Nasze psy mają mokre nosy aby pomóc wchłonąć związki zapachowe

Ten niesamowity fakt dotyczący psów może odpowiedzieć na od dawna zadawane przez właścicieli psów pytanie. Z jakiego powodu nosy psów są mokre? Odpowiedzią jest to, że nosy psów są mokre, aby pomóc im wchłonąć związki zapachowe! Nos psa wydziela specjalny śluz, który pomaga wchłonąć te związki, a następnie oblizują nos, aby je pobrać, pomagając im zrozumieć, jaki jest zapach. Dlatego dbajmy o naszych pupili.

psi nos

2. Nowofundlandy to wspaniali ratownicy

Psy tej rasy są najlepszymi ratownikami, ponieważ mają podwójną, gęstą i wodoodporną sierść i błoniaste stopy. Pierwotnie hodowano je jako pomocników rybaków i ratowanie ludzi przed utonięciem.

3. Zatonięcie Titanica przeżyły trzy psy

Czy wiesz, że trzy psy przeżyły zatonięcie Titanica? Psy podróżowały pierwszą klasą. Jednym z ocalałych był szczeniak – z którym jego właścicielka owinęła się w koc, aby uciec, a wszyscy myśleli, że nosi dziecko. 

4. Pies wielkolud miał 44 cale wzrostu tj. 111,8 cm

Najwyższym psem na świecie był Zeus!

Mierzył 111,8 cm w kłębie, a jego długość wynosiła 223 cm. Gdy stanął na tylnych łapach „wyciągał się” na 2,26 m. Jeżeli chodzi o wagę, nie był rekordzistą, bo ważył 70 kg.

Aby zaspokoić apetyt, Zeus zjadał 12 pełnych misek dziennie. Był też czynny zawodowo i pracował jako psi terapeuta w lokalnym szpitalu. Co ciekawe, na widok jazgotliwych ratlerków dawał dyla lub próbował się schować za nogami przewodnika. Okoliczne dzieciaki utrzymywały, że Zeus był koniem.

5. Psy rasy Basenji nie szczekają a jodłują

Jeśli sądziłeś, że wszystkie psy szczekają, przygotuj się na ten psi fakt. BASENJI to pies, który nie ma tendencji do szczekania, zamiast tego jest znany z jodłowania, skomlenia lub krzyczenia.

6. Pies rasy Greyhound może pokonać geparda w wyścigu długodystansowym

Według ekspertów Greyhoundy są doskonałymi biegaczami długodystansowymi i mogą utrzymać prędkość 35 mil na godzinę do 7 mil. Gepard jest niesamowicie szybki, może utrzymać prędkość tylko przez około 200-300 jardów, więc mogą mieć start rozbiegowy, ale wkrótce zostanie prześcignięty przez Greyhounda!

7. Ewok z Gwiezdnych Wojen był oparty na psie

Jeśli jesteś fanem Gwiezdnych Wojen, pokochasz ten niesamowity fakt o psach. Podobno George Lucas wzorował Ewoki na swoim rodzinnym psie!

8. Najstarsza rasa psów to saluki

Rasa pochodzi z 329 przed naszą erą i była trzymana jako królewskie zwierzęta domowe w starożytnym Egipcie. W południowym Iraku znaleziono również rzeźby psa, który wygląda podobnie do Saluki, który pochodzi z 7000 przed naszą erą.

9. Nasze Psy mają trzy powieki

Właściciele nie wiedzą o tym interesującym fakcie dotyczącym psa. Czy wiesz, że twój czworonożny przyjaciel ma trzy powieki? Trzecia powieka jest nazywana błoną migową i odpowiada za ochronę i nawilżenie oka.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Shopping Cart
English EN German DE Polish PL
×