psy

Ciekawostki na temat psów

5/5 - (2 {opinie})

Niesamowite ciekawostki na temat psów

 1. Psy są tak inteligentne jak dwu- lub trzyletnie dziecko. Oznacza to, że mogą zrozumieć około 150-200 słów, w tym sygnały i ruchy rąk o takim samym znaczeniu jak słowa.
 2. Smutek po śmierci psa może być taki sam, jak po śmierci człowieka.
 3. Naukowcy odkryli sposób na leczenie wścieklizny, przełom, który może doprowadzić do nowych szczepionek, w tym szczepionek doustnych dla psów. Wścieklizna zabija każdego roku prawie 60 000 osób. 
 4. Małe ilości winogron i rodzynek mogą powodować niewydolność nerek u psów. Czekolada, orzechy makadamia, gotowana cebula lub cokolwiek z kofeiną również mogą być szkodliwe.
 5. Nasiona jabłoni i gruszek zawierają arszenik, który może być śmiertelny dla psów. Uważajmy i dbajmy o zdrowie naszych pupili.
 6. Psy mają gruczoły potowe między łapami.
 7. Starożytni Egipcjanie czcili swoje psy. Kiedy umierał pies, właściciele golili brwi, smarowali błotem włosy i przez wiele dni głośno opłakiwali.
 8. Psy mają trzy powieki. Trzecia powieka, zwana naciekającą błoną, zapewnia nawilżenie i ochronę oka.
 9. Łopatki psa nie są przymocowane do reszty szkieletu, aby zapewnić większą elastyczność podczas biegania.
 10. Szczenięta są czasami odrzucane przez matkę, jeśli urodziły się przez cesarskie cięcie i zostały oczyszczone przed oddaniem jej z powrotem.
 11. W średniowieczu dogi i mastify były czasami wyposażone w zbroje i kolczaste kołnierze, aby wziąć udział w bitwie lub bronić karawan z zaopatrzeniem.
 12. Po upadku Rzymu przetrwanie człowieka często stawało się ważniejsze niż hodowla i szkolenie psów. W tym czasie pojawiły się legendy o wilkołakach, gdy porzucone psy podróżujące w stadach często wędrowały ulicami i przerażały wieśniaków.
 13. Najwięcej psów, jakie kiedykolwiek posiadała jedna osoba, to 5000 Mastifów należących do Kubilaj-chana.
 14. Osoby urodzone pod znakiem psa w chińskiej astrologii są uważane za lojalnych i dyskretnych, choć nieco temperamentnych.
 15. Kształt pyska psa sugeruje, jak długo będzie żył. Psy o ostrych, spiczastych twarzach, które bardziej przypominają wilki, zazwyczaj żyją dłużej. Psy o bardzo płaskich twarzach, takie jak buldogi, często żyją krócej.
 16. Pudle francuskie nie pochodziły z Francji, ale z Niemiec („pudel” pochodzi od niemieckiego pudel lub pudelhund, co oznacza „pryskający pies”). Niektórzy uczeni spekulują, że kłęby włosów pudla wyewoluowały, gdy myśliwi golili pudla w celu bardziej wydajnego pływania, pozostawiając jednocześnie pompony wokół głównych stawów, aby utrzymać je w cieple.
pies w kąpieli

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Shopping Cart
English EN German DE Polish PL
×